Už to nedáváš?

Celé dny jsi sama. Chlap v práci. Miminko potřebuje nakojit, přebalit, uspat. Starší dítko chce koukat na pohádku, číst knížku, vařit s tebou oběd. Pak spěcháte všichni na plavání a na hřiště. Večer tě čeká příprava večeře a úklid celého domu.

Máš všeho plné zuby. Máš hlad, teplou kávu jsi neměla ani nepamatuješ. Křičíš na děti, připadáš si vyčerpaná, unavená. Jestli tohle je to mateřství, které si máš užívat, tak to teda potěš.

Připadá ti, že jsi na všechno sama. Cítíš obrovský vztek na sebe, na děti, na chlapa, na společnost. Někdy bys ty děti nejraději někam zavřela a utekla. Nesnášíš se za to.

Večer se vrátí chlap z práce a čeká, že jej přivítá jeho krásná milovaná žena a užijí si spolu romantický večer. Místo toho na něj čeká vyčerpaná troska, která na něj buď řve nebo se s ním raději ani nebaví.

Cítíš se vyčerpaná a bez energie?

Máš pocit, že v roli mámy selháváš a nevíš, kudy dál?

Už si ani nevzpomínáš, kdy jsi měla naposledy čas sama pro sebe?

Věříš tomu,

 • že jako správná máma musíš vše zvládnout, i když se toho po tobě chce tolik? Kojit, látkovat, nosit v šátku, vařit z bio potravin, používat eko drogerii, uklízet a ještě být sexy parnerka? Jde ti z toho hlava kolem, ale nevíš, jak z toho kolotoče povinností ven?

 • že si všechny mámy okolo tebe mateřství užívají, jen ty ne? Však vidíš ty IG a FB profily kamarádek, jak jim to s dětmi klape a jak jsou šťastné?

 • že jsi ve svých pocitech sama a není, kdo by ti pomohl? Koho by taky tvé pocity zajímaly, vždyť má každý svých starostí dost. Vždyť můžeš být šťastná, máš zdravé děti, tak na co si můžeš stěžovat?

Není nic špatného na tom, že o sobě někdy pochybuješ a napadá tě, že jsi špatná máma.

Mateřství umí být těžké a vyčerpávající. Pocitem nedostatečnosti si v mateřství projde nejedna máma.

Pokud si tyto pocity uvědomuješ a připouštíš, je to signál, že jsi otevřená dalšímu rozvoji.

 

Zeptej se sama sebe::

 

Chci být šťastná, spokojená a zářivá máma?

Co kdyby se z tebe stala spokojená, usměvavá a laskavá máma plná energie? Máma, co nemá nervy v kýblu, nekřičí na děti a nebrečí večer vyčerpáním do polštáře?

 

Dokážeš si představit, že budeš mít čas nejen na rodinu, ale i sama pro sebe? Že opět začneš tancovat, malovat, jezdit na koni, chodit s kamarádkou do kina, prostě dělat cokoliv, co tě před dětmi těšilo a naplňovalo?

V každé práci má zaměstnanec nárok na dovolenou.

Tedy na čas, kdy po něm nikdo nic nechce a neočekává se, že bude k dispozici.

A mateřská je sakra těžká práce, od které si každá mama musí odpočinout.

Není proto sobecké, když chceš mít čas sama pro sebe. Naopak je to prospěšné pro tebe i celou rodinu.

Potřebuješ si odpočinou, dobít baterky, věnovat se jen sama sobě.

Ale jak si udělat čas sama na sebe?

Mám pro tebe řešení.

Přidej se ke skupině maminek, které prožívají podobné pocity jako ty a změň svůj život díky kurzu

Nech už vymlouvání, že jsi „taková“, protože rodiče, učitelé, manžel, osud, …

Přestaň už řešit, co bylo a pojď se soustředit na to, co je teď.

Nezapomeň, že spokojenost mámy utváří spokojenost celé rodiny.

Budeš-li zářivá ty, budou spokojené tvé děti i partner. 😊

 • Po absolvování kurzu si budeš v roli mámy jistější. Budeš vědět, že v každém okamžiku děláš to nejlepší, co dokážeš.

 • Pochopíš, že není dobré na sebe zapomínat, že je potřeba si najít nějakou aktivitu, která tě bude bavit a naplňovat.

 • Nebudeš pochybovat o tom, že máma tvoří náladu celé rodiny. Začneš vnímat tvé děti jako velké učitele, kteří tvému jednání vystavují zrcadlo a díky nimž můžeš růst.

 • Zjistíš, že si můžeš dovolit prožívat emoce a to i ty „negativní“ jako strach a hněv, že jsou přirozenou součástí našeho života. Dám ti tipy, jak nevybouchnout vztekem jako papiňák a nenechat se paralyzovat strachem.

 • Najdeš v sobě sílu nesrovnávat se s ostatními a být sama sebou. Napíšeš si, co umíš, co jsou tvé dary a co ti naopak nejde. Pochopíš důležitost toho být k sobě laskavá.

Čeká tě 6 modulů plných inspirace pro seberozvoj, tipů pro spokojené mateřství a sdílení vlastních příběhů.

Vstup do kurzu obdržíš ihned po zaplacení faktury.

Už teď se můžeš přidat do uzavřené FB skupiny Dost dobrá máma, nejen pro účastnice tohoto kurzu, pro sdílení a podporu. 

1. modul

Mateřství jako životní změna

Zvědom si, jak ti mateřství změnilo život.

Přijmi roli matky.

 • jak se vyrovnat se změnou
 • jak najít tu správnou pozici v roli matky
 • jak o sobě nepochybovat

2. modul

Uspokojení vlastních potřeb

Nauč se nemyslet jen na rodinu, ale i sama na sebe.

Vytvoř si plán, jak dosytit své potřeby.

 • typy životních potřeb
 • důležitost dosycování se
 • nabíjející aktivity

3. modul

Štastná máma

Vnímej, že nálada mámy tvoří náladu celé rodiny.

Začni důvěřovat životu.

 • vnitřní spokojenost
 • pozitivní pohled na život
 • práce s negativními myšlenkami

4. modul

Práce s emocemi

Uvědom si, že emoce jsou přirozenou součástí života.

Najdi způsoby, jak pracovat s emocemi.

 • přijetí emocí
 • kultivace emocí
 • práce se strachem a hněvem

5. modul

Zvýšení sebevědomí

Přijmi myšlenku, že jsi už teď dobrá máma.

Pochval se a najdi svou hodnotu.

 • sebepoznání
 • nalezení svých silných stránek
 • umění ohodnotit sama sebe

6. modul

Posílení sebelásky

Začni už konečně věnovat čas sama sobě.

Najdi své hranice a nauč se říkat laskavé „ne“.

 • postavení sebe na 1. místo
 • podpora od okolí
 • laskavý přístup k sobě i ostatním

Kdy kurz začíná?

Přístup k celému obsahu kurzu dostaneš ihned po zaplacení faktury.

 

Jak bude kurz probíhat?

Kurz je rozdělen do 6 modulů. V každém z nich na tebe čeká jedno nebo více videí plných podnětů a tipů, které tě naladí na řešení tématu daného modulu. Přístup k obsahu kurzu ti zůstává bez omezení tak, aby ses mohla k tématům vracet i později.

 

Jaká je časová náročnost kurzu?

Videa každého modulu zvládneš shlédnout do 2 hodin. Mezi jednotlivými moduly doporučuji týdenní pauzu pro integraci tipů a postupů do tvého života.

 

Je potřeba videa sledovat nebo si je můžu jen poslechnout?

Videa můžeš sledovat na YouTube nebo si je poslechnout v mp3 verzi např. při procházce venku.

 

Co mám dělat, když budu mít během kurzu nějaké otázky?

Budu ráda, když budeš sdílet své postřehy, nápady a otázky ve FB skupině Dost dobrá máma. Pokud mne u dotazu označíš, budu se mu věnovat prioritně.

Rozluč se s nízkou sebedůvěrou a najdi v sobě ZÁŘIVOU MÁMU.

Budu Tvou průvodkyní tímto kurzem.

Jmenuji se Zuzana Vašek Šustková. Jsem životní koučka, HR manažerka a máma 2 synů.

Vystudovala jsem učitelství matematiky na Masarykově univerzitě. Po ročním pracovním pobytu v USA jsem se rozhodla jít cestou kariéry v personalistice.

Během své pracovní kariéry jsem objevila koučování jako rozvojovou metodu. Její efektivita mne natolik nadchla, že jsem se rozhodla stát životní koučkou. V roce 2015 jsem absolvovala akreditovaný kurz koučů a dnes mám za sebou stovky odkoučovaných hodin a desítky spokojených klientů.

Vystudovala jsem matematiku a logické uvažování mi tedy není cizí. I přesto věřím, že existuje něco mezi nebem a zemí. Ráda se nechávám vést intuicí a dám na svůj vnitřní hlas. Vím, že každý z nás je tady správně a je jen na něm, jak se k životu postaví.

Při koučování se dokážu naladit na člověka tak, že mé otázky plynou přirozeně a přesně v ten okamžik, kdy jej člověk má slyšet.

Mými klientkami jsou především mámy, které hledají cestu ke šťastnému životu – koučuji a tvořím pro ně kurzy.

Co o kurzu napsaly jeho absolventky?

Tvůj kurz mi ukázal, že zářivá máma není výsledek, ale název životní cesty. A díky Tobě jsem udělala na téhle cestě první krůčky. Moc se mi líbilo, že propojuješ praxi s teorií a že je to celé koncipované milé, jednoduše, bez nátlaku, přátelsky. Že jsem nebyla popichována k překračování své komfortní zóny, jak je teď moderní. Protože na to jsem v těchto týdnech ani neměla chuť. A poslední věc, za kterou Ti děkuju, je uvědomění si ještě jedné věci – zářivá máma není v tom, že září na všechny okolo a pro všechny okolo. Zářivá máma září uvnitř, sama pro sebe. Jsem ráda, že jsem se na cestu zářivé mámy s Tebou vydala!Solupráce se Zuzkou mi pomohla se lidově řečeno vymotat z bludného kruhu. Co mě na tom nejvíc fascinuje je, že Zuzka úžasně provází na cestě k řešení, které si člověk ve výsledku objeví sám. Zuzka má také dar navodit příjemnou atmosféru, hned od prvního momentu jsem měla pocit důvěry a bez jakýchkoliv zábran jsem se Zuzkou sdílela své téma.

Lenka

Jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, spoustu informací které jsem věděla, ale nějak na ně zapomněla. Mnohem lépe se mi teď dýchá a tak nějak mi to pomohlo srovnat si priority – např., že spánek je důležitější než dokonale uklizený byt. Podle toho to u nás taky vypadá – bordel jak v tanku, ale lepší „vzduch“. Spoustu informací ještě musím zpracovat a naučit se nepodléhat emocím, je toho opravdu hodně. Tvůj kurz a Tvé pochopení mi tak nějak otevřelo oči, každý týden jsem se těšila na nové video a určitě jsem si je nepouštěla naposledy. Děkuji!

Iva

Kurz předčil má očekávání. Každé video bylo nabušené informacemi a aha momenty. Zuzka srozumitelně a pomocí krásných přirovnání vysvětluje, proč se jako mámy cítíme, jak se cítíme. A hlavně radí, jak s tím pracovat. Jak se posunout dál ke své a potažmo celorodinné spokojenosti. Během kurzu Zuzka dává pocit, že je úplně v pořádku, jak se cítíme, jak se vnímáme, jak se chováme. Dává do souvislosti věci na první pohled neslučitelné a ubezpečuje, že z jakéhokoliv stavu je cesta ven. Téma sebelásky se prolíná celým kurzem. Doporučuji každé mámě. Opravdu každé. Není to jen pro ty, které řeší nějaký problém. Zuzka je rozhodně skvělou průvodkyní na cestě za poznáním sebe sama. Pomůže Ti si uvědomit spoustu věcí a pokud na tom budeš sama dál pracovat, může se ti rozzářit celý svět. Moc doporučuji!

Eva

Zuzi, prošla jsem si Tvým kursem a s velkou lítostí jsem musela podotknout, škoda, že jsem tě neměla jako podporu už od prvním krúčků mé mateřské. Myslím, že téma sebelásky je ve většinové společnosti velmi opomíjeno, a je dobře, že ho stavíš jako jedno ze základních témat kurzu. Je významným pilířem, který, pojmeme-li ho do svého života, posune nás mílovými kroky dál. Ano, zpytuji své svědomí, Zuzko, kladeš otázky, které spojené s mateřstvím podávají ne vždy příjemnou sebereflexi, ale…učíš se ty sebereflexe vnímat tím přívětivým způsobem, nehodnotícím/nekritizujícím. Takovým, který v mých vlastních očích nesnižuje mou vlastní hodnotu (vidíte, sebeláska). Těch aha momentů je vícero; abych každý zakomponovala do svého života, potřeebuji 21 dní 🙂 , celkem tedy 6x 21 dní pro trvalou změnu. Proto jsem ráda za přístup k videím i po kurzu, vracím se k nim a „čtu“ v nich jako v tahácích. Dokážu si představit, že kurz doprovází extra osobní konzultace, kde skloubím individuální přístup ke mě samotné s pomocí v konkrétní situaci, se kterou si nevím rady…

Eva - Soběstačnost hrou

Vážím si toho, že sis mne vybrala jako průvodkyni na cestu

ke tvému spokojenému mateřství.

Klikni na tlačítko KOUPIT a těš se na kurz.

Kurz Zářivá máma

Kurz si cením na 2.500 Kč.
Vnímám jeho velký přínos, a proto si přeji, aby se dostal k co největšímu počtu maminek.

Cena pro tebe je pouhých

490 Kč.